Opis projektu

Jak poprawić doświadczenie małych pacjentów i ich opiekunów w szpitalach i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa? Zespół studentów SWPS mierzący się z tym wyzwaniem w ramach pracy dyplomowej na kierunku User Experience Design/Product Design stworzył System PRO - Pomocnicy Rodziców na Oddziale dla Fundacji K.I.D.S. to ekosystem wsparcia dla „nowoprzybyłych” na oddział rodziców składający się ze wsparcia organizacyjnego świadczonego przez PROrodziców (rodziców już zaznajomionych z oddziałem, chętnych pomóc) oraz pomocy związanej z cotygodniową opieką nad dzieckiem świadczoną przez PRObabcie/PROdziadków (przeszkolonych i zbadanych seniorów wolontariuszy).

System PRO ma za zadanie zbudować sieć wsparcia wokół rodziców - tak by czuli większe bezpieczeństwo, bliskość innych osób oraz namiastkę swobody podczas pobytu z dzieckiem w szpitalu.

Praca dyplomowa została przygotowana przy współpracy z Instytutem „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi na Oddziale Kardiochirurgicznym. Już wkrótce planujemy pilotaż!

Aby wesprzeć Fundację przytul wilka!

Chcesz dostawiać bieżące wiadomości o projektach K.I.D.S.? Zapisz się do naszego newslettera!

Aby dołączyć do nas i zostać wolontariuszem K.I.D.S. wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Liderzy projektu

Justyna Niedzielska

Marta Buczkowska

Zespół projektowy