Ten projekt wspierają

Opis projektu

Głównym celem poMOCnika jest poprawa doświadczeń oraz obniżenie stresu związanego z przyjazdem do szpitala. Dzięki niemu chcemy zapewnić przekazanie niezbędnych informacji dla rodziców oraz ułatwić małym pacjentom i ich rodzicom oswajanie z przestrzenią szpitalną.

W wersji podstawowej poMOCnik to teczka-przewodnik zawierająca niezbędne, z punktu widzenia rodziców, informacje związane z przyjęciem na oddział szpitalny oraz ułatwiające małym pacjentom i ich rodzicom oswajanie z przestrzenią szpitalną. Prototyp narzędzia został wypracowany przez grupę studentów SWPS w ramach pracy dyplomowej. Nasze badania - "Dziecięcy Szpital Przyszłości", "Wielkie Badanie Dziecięcych Szpitali" i “Szpital Oczami Dziecka”, z którego raport ujrzy światło dzienne już wkrótce, jasno wskazują, że taki spisany i spersonalizowany onboarding jest potrzebną i dużą innowacją. 

Zespół wolontariuszy Fundacji we współpracy z Publicis Groupe zaprojektował fizyczny produkt - praktyczne narzędzie ułatwiające przyjęcie pacjentów na oddział szpitalny, którego uniwersalność i prostota da możliwość szybkiego skalowania na inne oddziały pediatryczne

Stworzyliśmy pierwszych kilkaset zestawów poMOCnika i przekazaliśmy je dwóm oddziałom: oddziałowi nefrologii Centrum Zdrowia Dziecka a także na oddziałowi pediatrii i nefrologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Fot. Krzysztof Łopatowicz

W kolejnych kroku mamy w planach zbadanie jego wpływu na rozwiązanie problemów, które pojawiają się zwłaszcza w początkowym okresie hospitalizacji, stworzenie złotego standardu narzędzia, które będzie można powielać i propagować do wykorzystania  we wszystkich szpitalach i oddziałach pediatrycznych w Polsce i Europie a także podniesienie świadomości projektu w środowisku lekarskim oraz opinii publicznej, w celu rozszerzenia pilotażu o kolejne placówki szpitalne.

Podstawowa wersja poMOCnika jest produktem fizycznym, ale nie wykluczamy digitalizacji niektórych jego elementów w celu obniżenia kosztów i ułatwienia dostępu do narzędzia. Obie wersje - fizyczna i elektroniczna - będą się przenikały i uzupełniały. 

Ważnym elementem poMOCnika jest magnetyczny Wilk Emocjusz pomagający dzieciom wyrażać emocje.

Docelowo narzędzie ma być skalowane na inne szpitale i oddziały, uwzględniając ich specyfikę. Szukamy partnerów, którzy pomogą nam sfinansować stworzenie poMOCnika dla kolejnych małych pacjentów i ich rodziców.

Projekt poMOCnik to pierwszy krok naszych prac nad ułatwieniem onboardingu dzieci i rodziców w szpitalach.

PS. poMOCnik już zdobywa nagrody!

Aby wesprzeć Fundację przytul wilka!

Chcesz dostawiać bieżące wiadomości o projektach K.I.D.S.? Zapisz się do naszego newslettera!

Aby dołączyć do nas i zostać wolontariuszem K.I.D.S. wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Liderzy projektu

Paweł Bielski

CX Manager | Innovation Designer | Moderator Desing Thinking

Zespół projektowy

Olga Strembska

Badaczka i projektantka ux w duchu human centered design. Uwielbiam odkrywać, wymyślać i eksperymentować. Wierzę, że user experience to sposób myślenia, który pozwala ulepszać świat. W Fundacji K.I.D.S. jestem zaangażowana w Wielkie Badanie Szpitali Dziecięcych oraz Pomocnik dla dzieci i rodziców. 

Tomasz Łozowicki

Stworzony do pracy z ludźmi i nowymi technologiami. Od wielu lat związany z branżą eventową. Obecnie intensywnie pracuje nad tym, by zdobyte doświadczenia wykorzystać w roli UXa.

Marta Burliga

Doświadczona w rozwijaniu produktów cyfrowych w rolach product i project managerki. Wierzę w UX, ludzi i dobro oraz w to, że łącząc te trzy elementy można zmieniać rzeczywistość na lepsze. Kiedy nie pracuję - maluję abstrakcyjne obrazy lub spędzam czas blisko natury wędrując po górach lub jeżdżąc na rowerze.

Michał Kulak

Marketingowiec, Media Planner, Product Designer. Spełniam się pomagając ludziom i ich przedsiębiorstwom. Wychowany w świecie mediów i reklamy. Kocham jazdę na nartach i majonez Kielecki ;) Propaguję dobry humor i staram się zarażać uśmiechem. Jestem wolontariuszem w Fundacji K.I.D.S. ponieważ chcę ulepszać świat i ważna jest dla mnie pomoc tym najbardziej potrzebującym.

Natalia Cymerman

UX & Service Design Lead w Fundacji K.I.D.S., projektantka, mentorka, działaczka społeczna, facylitatorka. Lubię zaczynać, uczyć się i rozwijać. Nie lubię czuć się bezsilna. W wolnym czasie jeżdżę na rolkach, albo gotuję coś wegańskiego.

Justyna Ziębiec

Kocham projektować to co piękne i użyteczne. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem w tym min. UX/UI, animacją, 3D i brandingiem. Z wykształcenia i zamiłowania architekt wnętrz, projektant graficzny i tłumacz języka włoskiego. W Fundacji wykorzystuje swoje holistyczne podejście do projektowania. Kocham dobrą typografię, VR i IoT. Największą wartością w Fundacji są dla mnie ludzie, z którymi mam przyjemność miło i pożytecznie spędzać swój czas.

Weronika Czwojdrak

Psycholożka, uwielbiająca analizować i badać. Obecnie także studentka na kierunku UX Design/Product Design. W Fundacji K. I. D. S staram się wykorzystywać swoją dociekliwość i empatię do tworzenia rozwiązań pomocnych dla dzieci i rodziców. W wolnym czasie gram na gitarze/pianinie, śpiewam i słucham Nicka Cave’a. Lubię też wieczory planszówkowe ze znajomymi.