Ten projekt wspierają

Logo URPL
Logo PTP
Logo ABM
Logo RPP
Logo CZD
Logo IMID
Logo Infarma
Logo Polcro

Harmonogram projektu

Opis projektu

Wraz z NGL Legal i Stowarzyszeniem na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce chcemy wspierać rozwój pediatrycznych badań klinicznych w Polsce.  Stworzyliśmy projekt, który kompleksowo podchodzi do tego trudnego i wielopłaszczyznowego obszaru. W badaniu ilościowym i jakościowym planujemy zebrać informacje na temat praktyki pediatrycznych badań klinicznych w Polsce oraz zidentyfikować największe potrzeby i wyzwania związane z tymi badaniami. Pozwoli to zaprojektować i wdrożyć w życie odpowiednie działania wspierające rozwój pediatrycznych badań klinicznych.

Projekt podzieliliśmy na dwa etapy. Etap pierwszy to badanie świadomości - badanie postrzegania i praktyki prowadzenia pediatrycznych badań klinicznych w Polsce wśród wszystkich kluczowych interesariuszy. Jego uczestnicy to:

- rodzice - zarówno dzieci zdrowych, jak i chorych, niezależnie od tego, czy ich dzieci brały udział w badaniach klinicznych

- dzieci i młodzież - wieku 10-17 lat. zarówno zdrowe, jak i chore, niezależnie od tego, czy brały udział w badaniach klinicznych

- lekarze - pediatrzy, ale też inni lekarze zajmujący się dziećmi i młodzieżą. Niezależnie od tego, czy są badaczami, są zainteresowani taką rolą, czy jedynie leczą młodych pacjentów

- placówki medyczne - jeśli zajmują się leczeniem dzieci i młodzieży, niezależnie, czy prowadzą pediatryczne badania kliniczne, czy nie

- sponsorzy i CRO - prowadzący pediatryczne badania kliniczne, niezależnie od tego, czy prowadzą je w Polsce, czy nie.

Pomóż nam zebrać informacje i wypełnij ankietę!

Zapraszamy do wypełnienia ankiety skierowanej do rodziców - https://rodzicewbadaniach.webankieta.pl/ oraz do zachęcenia Waszych dzieci w wieku 10-17 do wypełnienia ankiety przeznaczonej dla nich - https://mlodzipacjenci.webankieta.pl/.

Lekarzy pracujących z dziećmi (nie tylko pediatrów!), przedstawicieli placówek medycznych, sponsorów i CRO, również zachęcamy do wypełnienia ankiety:

Jeśli macie znajomych z powyższej kategorii - będziemy wdzięczni za rozpowszechnianie. Badanie jest skierowane do wszystkich - nie tylko do osób mających doświadczenia z badaniami klinicznymi. Jest w pełni anonimowe. Dzięki badaniu będziemy mogli odpowiednio zadziałać w kierunku polepszenia sytuacji pediatrycznych badań klinicznych w Polsce i wsparcia innowacji w medycynie.

Drugi etap to raport, w którym opiszemy wyniki badania i podstawowe rekomendacje w zakresie wsparcia rozwoju  pediatrycznych badań klinicznych w Polsce.

Na podstawie wyników badania świadomości będą zaprojektowane odpowiednie działania mające na celu wsparcie rozwoju pediatrycznych badań klinicznych w Polsce i zbudowanie zaufania do ich wyników.

Te projekty także będą podsumowane raportem.

Przed poznaniem wyników Badania świadomości nie możemy przewidzieć jakie dokładnie działania będą potrzebne. 

Chcemy jednak przede wszystkim przygotować na jego podstawie projekty mające na celu:

  • poprawę wizerunku i zaufania do wyników badań klinicznych w pediatrii u wszystkich interesariuszy;
  • zwiększenie świadomości na temat pediatrycznych badań klinicznych prowadzonych w Polsce;
  • wsparcie rozwoju ośrodków prowadzących pediatryczne badania kliniczne w Polsce; 
  • zwiększenie zainteresowania prowadzeniem pediatrycznych badań klinicznych w Polsce.

***

Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali – zmieniamy szpitale na dobre.

Jeśli chcesz wesprzeć Fundację przytul wilka!

Chcesz dostawiać bieżące wiadomości o projektach K.I.D.S.? Zapisz się do naszego newslettera!

Dołącz do nas i zostań naszym wolontariuszem.

Zostań naszym Patronem.

Przekaż nam 1,5% podatku. Twoje wsparcie ma znaczenie! KRS 0000793389


    

Liderzy projektu

Anna Wiktorow-Bojska

Adwokatka na co dzień obsługująca klientów z branży farmaceutycznej i spożywczej. Regularnie wspiera Fundację pro bono w bieżącej działalności, ale też koordynuje projekt "Dziecko w badaniu klinicznym". W wolnych chwilach czyta książki lub ogląda seriale obstawiona dwoma kotkami i psem, podróżuje po świecie i uprawia sport w różnych dziedzinach, ale najchętniej pływając i jeżdżąc na snowboardzie.

Dr Ewa Domaradzka

Psycholog, na co dzień pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Psychologii PAN. Posiada doświadczenie w planowaniu i realizacji projektów badawczych. Interesuje się zdrowiem psychicznym dorosłych i dzieci oraz wpływem przestrzeni na dobrostan. Prowadzi zajęcia dla studentów i doktorantów, a także warsztaty psychologiczne. Autorka publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych. 

Zespół projektowy

Dr n.med. Antoni Jędrzejowski

Dyrektor projektów w Parexel, firmie z sektora Contract Research Organisations. Ekspert od zarządzania projektowego certyfikowany przez Project Management Institute. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl). Członek Komitetu Redakcyjnego oraz autor rozdziału poświęconego badaniom klinicznym w pediatrii w podręczniku „Badania Kliniczne” wydanym przez Stowarzyszenie GCPpl. Koordynator Grupy roboczej Stowarzyszenia GCPpl ds. badań klinicznych w pediatrii. Wykładowca na studiach podyplomowych oraz prelegent na branżowych konferencjach w zakresie badań klinicznych. Z wykształcenia lekarz pediatra i doktor nauk medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor i współautor artykułów dotyczących pediatrii oraz badań klinicznych publikowanych w polskich i międzynarodowych czasopismach medycznych.

Agnieszka Majka

Radca prawny, partner NGL Legal kierująca praktyką Products & Health, która obejmuje wszystkie kwestie związane z odpowiedzialnością za produkt, bezpieczeństwem i zgodnością, a także specyficzną dla branży pracę dla sektora Life Sciences.