Fundacja K.I.D.S. wraca z drugą edycją konkursu “Dziecięcy Szpital Przyszłości”

Aleksandra Wysocka  •  
Wydarzenie

Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali już od trzech lat odmienia dziecięce szpitale, wprowadzając do nich nowe technologie oraz odrobinę magii. Dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy, szpitale nie tylko stają się najnowocześniejszymi placówkami w kraju, ale również stale poprawiają doświadczenia najmłodszych pacjentów. Nie udałoby się to jednak bez wielkiego zaangażowania ze strony szpitali oraz innowatorów, którzy nieprzerwanie wspierają placówki wdrażając nowe rozwiązania i innowacje, poprawiające proces leczenia najmłodszych pacjentów, jak również wpływające na warunki pracy kadry medycznej i pracowników szpitala. 

Dlatego fundacja, kontynuując zeszłoroczne wydarzenie, pragnie wyróżnić i nagrodzić twórców oraz placówki, które wdrożyły nowoczesne i kreatywne rozwiązania, służące dobru najmłodszych pacjentów.

- Jako Fundacja już od 3 lat wspieramy szpitale pediatryczne w Polsce we wprowadzaniu zmian, które mają na celu poprawę doświadczeń małych pacjentów i ich rodziców. Dzięki tej współpracy, widzimy mnóstwo inicjatyw, których podejmują się pracownicy tych placówek oraz personel medyczny. Konkurs i Gala „Dziecięcy szpital przyszłości” jest formą podziękowania tym osobom, które inicjują zmiany oraz angażują innych do wspólnego działania na rzecz poprawy jakości hospitalizacji w dziecięcych szpitalach - mówi Karolina Sielska-Bielska, Członek Zarządu Fundacji K.I.D.S.

Tegoroczna wersja konkursu również składa się z 10 kategorii:

1. Pacjent/Rodzina W Centrum Uwagi (Family Centered Care) - partnerem kategorii jest Nurofen Polska

2. Opieka Koordynowana - partnerem kategorii jest Takeda

3. Bliżej Domu - partnerem kategorii jest Roche

4. Centrum Innowacji - partnerem kategorii jest BNP Paribas Bank Polska

5. Przyjaciel Szpitala / Dobroczyńca Roku - partnerem kategorii jest Symfonia

6. Partner Transformacji / Dostawca Rozwiązań - partnerem kategorii jest Doctor.One

7. Profilaktyka I Edukacja Prozdrowotna - partnerem kategorii jest PZU Zdrowie

8. Ambasador Pediatrii - partnerem kategorii jest MSL

9. Osobowość W Pediatrii - partnerem kategorii jest ZnanyLekarz.pl

10. Nagroda Specjalna - Wsparcie Dla Pacjentów Z Ukrainy - partnerem kategorii jest Alight

Partnerem specjalnym konkursu jest Siemens Healthineers, natomiast partnerami honorowymi są Grupa Publicis, BezDebetu.pl oraz NGL Legal.

Dodatkowo nagrodę specjalną ufundowała firma Extended Tools Polska.

Aby zgłosić szpital do konkursu, należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz online. Do konkursu można zgłosić projekty, zrealizowane w przeciągu ostatnich 3 lat. Może to zrobić każdy, kto odczuł lub dostrzegł pozytywne zmiany – zarówno personel szpitala, pacjenci i ich opiekunowie, a także postronni obserwatorzy. Czekamy na zgłoszenia do 11.11.2022 roku. 

Finalistów wyłoni Jury, składające się z ekspertów z dziedziny medycyny oraz partnerów Fundacji K.I.D.S. Ostatecznych zwycięzców wybierze Kapituła, w skład której wejdą dyrektorzy dziecięcych szpitali w Polsce oraz przedstawiciele fundacji, organizacji i stowarzyszeń zrzeszających pacjentów. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 grudnia 2022 roku podczas gali wręczenia nagród.

Trwające projekty