Wyniki wyborów konkursu "Telemedycyna w Dziecięcych Szpitalach Przyszłości"

Aleksandra Wysocka  •  
Wydarzenie

Na konkurs ogłoszony przez Fundację zgłoszonych zostało 8 projektów z 6 różnych szpitali. Zgodnie z regulaminem konkursu zależało nam, by projekty, które wesprzemy cechowała jasna wartość dla pacjentów, ich rodziców i personelu, zwłaszcza w warunkach utrudnionych przez COVID, a także innowacyjność, trwałość i skalowalność, czyli potencjał przeniesienia proponowanych rozwiązań do innych szpitali.

Jury w składzie Maciej Malenda (Fundacja K.I.D.S), Magdalena Oleksiewicz (Goldman Sachs), Karolina Sielska-Bielska (Sage), Wiesław Kotecki (Deloitte) i Maciej Dobrzyński (PZU Zdrowie) zdecydowało się nagrodzić następujące projekty:

  • „TelePrzyjaciele od Serca” - diagnostyka arytmii u dzieci i młodzieży zgłaszającej się do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku z wykorzystaniem urządzeń telemedycznych i zdalnego kardiomonitoringu.
  • Powstanie i funkcjonowanie Pediatrycznego Telemedycznego Centrum Koordynacji Pacjenta (PTCKP) w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) .
  • Wirtualne interaktywne klasy dla małych pacjentów z cukrzycą i ich rodzin w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursu i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych inicjatyw i wydarzeń.

Budżet konkursu to 60 000 zł. Budżet pochodzi z grantów pozyskanych przez Fundację od Goldman Sachs Gives i Sage.