Wilka przygoda influencerów! Charytatywna sesja RPG

Aleksandra Wysocka  •  16 czerwca  •  
Wydarzenie

Już 16 czerwca, o 16:00, odbędzie się wyjątkowa, zdalna sesja RPG, która zakończy program „Wilka Przygoda” – cykl sesji gier fabularnych online, umilających czas byłym i obecnym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w trudnym czasie globalnej izolacji. „Wilka przygoda” to kontynuacja akcji #DołączDoStada, której celem jest wsparcie rozwiązań telemedycznych w Centrum Zdrowia Dziecka. 

W sesji wezmą udział znani twórcy i fani gier: Kamil Nowak (Blog Ojciec), Artur Kurasiński, Tomasz “Łosiu” Łoś i Piotr Jasik (Game Troll). W roli Mistrza Gry wystąpi Wojciech Rzadek, współzałożyciel grupy Lans Macabre. Rozgrywkę będzie można śledzić na żywo na platformie Twitch – zarówno na kanale Tomasza Łosia: https://www.twitch.tv/losiugra, jak i Lans Macabre: https://www.twitch.tv/lansmacabre. Link do transmisji zostanie podany w dniu wydarzenia – na facebookowych stronach Fundacji oraz graczy. Podczas spotkania zostanie uruchomiona zbiórka na wdrożenie rozwiązań telemedycznych w Centrum Zdrowia Dziecka.

Przeprowadziliśmy dotychczas 6 sesji RPG, w których wzięły udział dzieci i młodzież między 8 a 18 rokiem życia. Gracze wcielili się w legendarnych Smoczych Jeźdźców, próbujących rozwiązać zagadkę trzęsień ziemi nękających tereny zamieszkane przez plemię Wyjącego Wilka. Fabuła gry, stworzona specjalnie na potrzeby programu, pozwoliła dzieciom przeżyć wyjątkowe chwile w magicznym świecie fantasy, rozwinąć wyobraźnię oraz nawiązać nowe przyjaźnie. Sesje dla młodszych graczy – w wieku od 8 do 12 lat – były prowadzone w systemie „Niezwykłe opowieści”, wydanym przez Kamila Nowaka (Blog Ojciec). O kreatywną zabawę zadbali jedni z najlepszych Mistrzów Gry w Polsce, będący członkami Lans Macabre, byłymi i obecnymi opiekunami na obozach RPG organizowanych przez biuro turystyki Orion oraz autorami inicjatyw: Obywatel Stryjewski i Taktyczny Topór Imperialny (w składzie: Wojciech Rzadek, Marcin “Topór” Życzkowski, Paweł Jurgiel, Julia Puczyńska oraz Patryk “Patison” Stryjewski).

Zapraszamy do śledzenia rozgrywki na żywo i dopingowania graczy w świecie superbohaterów!