Pierwszy webinar K.I.D.S. za nami!

Aleksandra Wysocka  •  
Wydarzenie

Podczas pierwszego webinaru K.I.D.S. eksperci skupili się na działaniach w obszarze telemedycyny - rozwiązania, które w czasach pandemii odgrywa szczególnie ważną rolę w systemie medycznym. Gość specjalny spotkania,  Alison Curfman, przedstawiła pionierskie doświadczenia z wykorzystania telemedycyny w centrum Mercy Virtual, w którym ponad 300 lekarzy monitoruje i wspiera zdalnie ok. 600.000 pacjentów.

Podczas wydarzenia odbyły się również dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich przybliżył dotychczasowe doświadczenia z systemem zdalnej opieki lekarskiej, spotkaliśmy się tam z ekspertami Medicover, PZU Zdrowie oraz Telemedycyna Polska. Tematem kolejnego panelu był proces wdrożenia rozwiązań telemedycznych. Wzięli w nim udział eksperci Hitachi, Telemedi.co oraz Mediguard. 

Obejrzyj webinar:

Część 1

Część 2

Część 3

Kolejne webinary będą odbywać się co miesiąc. Najbliższe, październikowe spotkanie będzie poświęcone wykorzystaniu technologii Virtual Reality w medycynie, m.in. by wspierać szkolenie i pracę lekarzy lub zmniejszać stres u małych pacjentów, z kolej podczas trzeciego i ostatnie w tym roku spotkania skupimy się na edukacji pacjentów w chorobach przewlekłych. Dokładne daty kolejnych edycji webinaru będą dostępne na stronie fundacji i w naszych social mediach.