Newsletter - marzec 2022

Aleksandra Wysocka  •  17 lutego  •  
Artykuł

Skróconą wersję najnowszego newslettera przedstawiamy poniżej.

Nie jesteś jeszcze zapisany na newsletter? Nie zwlekaj! Zapisz się już teraz i dostawaj co miesiąc porcję najnowszych newsów od K.I.D.S.

Przeczytaj co u nas się wydarzyło w ostatnim czasie!

Od pomysłu do innowacji

Na początku marca rozpoczęliśmy pilotaż projektu "Od pomysłu do innowacji" w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce k. Olsztynka. Projekt realizujemy we współpracy ze start-upem Sherlock Waste. Wspólnie chcemy zadbać o to, aby pracownicy Szpitala znacznie szybciej rozwiązywali swoje codzienne problemy, wdrażali pomysły, które usprawniają ich pracę oraz znaleźli przestrzeń do realizacji innowacyjnych projektów. Wszystko dzięki jednej aplikacji. To właśnie za jej pomocą pracownicy zgłaszają pomysły, następnie kadra pracownicza ocenia je i proponuje rozwiązania. Wierzymy, że aplikacja Sherlock Waste znacząco zwiększy wpływ pracowników szpitala na rzeczywistość, która ich otacza. Wisienką na torcie jest nasz udział w końcowej fazie projektu - ze wszystkich zgłoszonych projektów przez personel wybierzemy te najlepsze i razem z naszymi wolontariuszami je wdrożymy.

Edukacja Pacjenta

W ramach Edukacji Pacjenta oraz we współpracy z Prezeską Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii - Alicją Szewczyk, opracowaliśmymateriały edukacyjne dla pielęgniarek diabetologicznychw ramach projektuWirtualne Klasy. Materiały przekazaliśmy doCentrum Zdrowia Dziecka. Bardzo ucieszyła nas wysoka ocena materiałów, którą otrzymaliśmy od personelu medycznego. W wyniku pozytywnej informacji zwrotnej otrzymaliśmy następne zadanie do zrealizowania w ramach tego projektu.Opracowujemy kolejną prezentację dla małych pacjentów diabetologicznych i ich rodziców.Materiały będą gotowe już niedługo!

Co jeszcze udało nam się zrobić?

Zaczęliśmy prace nad aplikacją dla rodziców młodych pacjentów, która będzie zbierać wszystkie informacje na każdym etapie choroby. W ramach projektu:

  • opracowaliśmy ścieżkę klienta (customer journey), czyli rodzica małego pacjenta. Dodatkowo wyodrębniliśmy potrzeby rodziców na poszczególnych etapach,
  • przygotowaliśmy bazę pytań najczęściej zadawanych przez rodziców po otrzymaniu diagnozy. W porozumieniu z panią Alicją Szewczyk i specjalistami opracowaliśmy odpowiedzi. Materiały przygotowujemy w formie karty, która będzie pierwszym elementem wsparcia dla rodziców w życiu z chorobą dziecka. 

A w międzyczasie pracujemy z Radą Młodzieży K.I.D.S. nad rozwiązaniem dotyczącym usamodzielniania się dziecka w chorobie.

poMOCnik

Pomysł na poMOCnika narodził się w zeszłym roku przy okazji współpracy K.I.D.S. z Uniwersytetem SWPS. Sam koncept stworzyli studenci w ramach pracy dyplomowej. Pomysł narzędzia ułatwiającego onboarding pacjentów w szpitalu tak nam się spodobał, że postanowiliśmy je rozwinąć. Głównym celem poMOCnika jest poprawa doświadczeń pacjenta oraz obniżenie jego stresu związanego z przyjazdem do szpitala. Chcemy zapewnić przekazanie niezbędnych informacji rodzicom oraz ułatwić małym pacjentom i ich opiekunom oswajanie z przestrzenią szpitalną. Do tej pory udało nam się przeprowadzić wywiady z personelem oraz z rodzicami pacjentów. W najbliższym czasie czeka nas analiza materiału, wyciąganie wniosków, i zrozumienie tego, jak zachowuje się nasza badana grupa docelowa. Następnie zajmiemy się projektowaniem docelowego rozwiązania. Zakres projektu obejmuje wdrożenie poMOCnika na Oddziale Nefrologii Centrum Zdrowia Dziecka, a docelowo narzędzie będzie skalowane na inne szpitale i oddziały, z uwzględnieniem ich specyfiki. Trzymajcie za nas mocno kciuki!

Aktualności

Myślami jesteśmy z mieszkańcami Ukrainy i wszystkimi, których wojna bezpośrednio dotyczy. Wspólnie z wolontariuszami K.I.D.S przygotowujemy się do działań długofalowych. Mamy nadzieję, że nasze projekty będą wsparciem dla mieszkańców Ukrainy, którzy musieli porzucić swoje domy i mierzą się z niepewną teraźniejszością oraz równie niepewną przyszłością. Nasze wsparcie obejmuje:

  • tłumaczenia prezentacji z projektu Wirtualne Klasy
  • przetłumaczenie na język ukraiński i nagranie audio naszych opowiadań o Wilkach dla najmłodszych uchodźców
  • przekazanie 48 translatorów od firmy Pocketalk do zainteresowanych szpitali dziecięcych w Polsce
  • przygotowanie wyprawek dla małych pacjentów z Ukrainy i ich mam - badamy zapotrzebowanie szpitali i szukamy partnera/ów
  • zbieranie informacji dotyczących wsparcia medycznego i psychologicznego dla dzieci z Ukrainy
  • stały kontakt i bieżące monitorowanie potrzeb szpitali dziecięcych

Poszukiwany & Poszukiwana

  • Obecnie poszukujemy między innymi osób do wsparcia zespołów Community i Komunikacji. Zobacz szczegóły!

Polubcie nas na Facebooku i Linkedin, podawajcie dalej nasze wiadomości!

Dziękujemy, że wspólnie z nami zmieniacie szpitale na dobre!

Trwające projekty