Newsletter - czerwiec 2022

Aleksandra Wysocka  •  17 lutego  •  
Artykuł

Skróconą wersję najnowszego newslettera przedstawiamy poniżej.

Nie jesteś jeszcze zapisany na newsletter? Nie zwlekaj! Zapisz się już teraz i dostawaj co miesiąc porcję najnowszych newsów od K.I.D.S.

Przeczytaj co u nas się wydarzyło w ostatnim czasie!

Nasze projekty

Skierowanie na projektowanie

Razem z Siemens Healthineers ogłosiliśmy konkurs „Skierowanie na projektowanie”, na najbardziej dziecięcą pracownię rezonansu magnetycznego. Na zwycięzców czekają 3 nagrody po 10 000 złotych.

Wszystkich artystów i artystki zachęcamy do udziału! Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.skierowanienaprojektowanie.pl

Forum Rodziców

Na początku czerwca odbyło się spotkanie Forum Rodziców. Forum konsultuje i wspiera projekty K.I.D.S., wskazuje obszary wymagające zmiany, dzieli się doświadczeniami i wiedzą, i pomaga Fundacji w testowaniu rozwiązań. Jeśli znasz rodziców, którzy mają doświadczenie ze szpitalami dziecięcymi, widzą potrzebę zmiany i chcieliby się zaangażować, zaproś ich do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. 

Podczas czerwcowego spotkania rozmawialiśmy o projekcie grupy studentów kierunku "Projektowanie usług" z Uniwersytetu SWPS. Mają pomysł jak poprawić doświadczenie rodziców / opiekunów dzieci hospitalizowanych długoterminowo. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju ich projektu, i w ciągu ostatnich 2 lat spędziłaś/eś z dziećmi-pacjentami w szpitalu nieprzerwanie co najmniej 2 tygodnie, zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Aktualności

Nasze wolontariuszki Renata Bieniek i Angelika Szlendak były prelegentkami na XVI konferencji Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii. Z pasją opowiadały o pracy w Fundacji i zaangażowaniu we wspólny projekt K.I.D.S. i PFED.  Projekt „Wirtualne klasy” adresuje wyzwania edukacji diabetologicznej w sytuacji ograniczonej dostępności do opieki medycznej oraz edukacji, a także wyzwaniami związanymi z dużą liczbą uchodźców wojennych z Ukrainy. Odpowiadając na tę potrzebę stworzyliśmy materiały edukacyjne w przystępnej formie i w 3 wersjach językowych (PL, UA, ENG) dla dzieci, rodziców i personelu medycznego.

Nagrody

Najmłodszy Headhunter nadal podbija świat! Pełną (i wciąż wydłużającą się!) listę nagród znajdziecie pod tym linkiem. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym to się udało: Publicis Worldwide Poland, MSL Poland, Prodigious Poland, Papaya Films, Centralny Dom Technologii CDT oraz naszym wolontariuszom i przede wszystkim dzieciakom!

Poszukiwany & Poszukiwana

W związku z redesignem strony www Fundacji, UX Hub poszukuje respondentów do wywiadów pogłębionych wśród następujących grup odbiorców strony K.I.D.S.:

  • Obecni i potencjalni partnerzy Fundacji - firmy, które nas wspierają lub chcą wspierać,
  • Innowatorzy w ochronie zdrowia, czyli np. personel medyczny, przedstawiciele startupów oraz inne osoby i podmioty zaangażowane w inicjatywy zmieniające rzeczywistość szpitalną,
  • Media

Jeżeli znacie i jesteście w kontakcie z kimś z wyżej wymienionych grup, kto chciałby się podzielić swoją perspektywą, prosimy o kontakt z Asią Gapys (Joanna.skotarska@gmail.com) lub Kasią Kurkowską (kasia.kurkowska92@gmail.com). Wywiady będą trwały 30-45 min. i odbędą się online.

Pożegnanie

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Szymona Pawlicy, jednego z naszych Fundatorów. Szymon był dla Fundacji ważną osobą, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Jeśli też chcielibyście z nami pracować i zmieniać dziecięce szpitale na dobre - dołącz do nas – zapraszamy!

Polubcie nas na Facebooku i Linkedin, podawajcie dalej nasze wiadomości!

Dziękujemy, że wspólnie z nami zmieniacie szpitale na dobre!

Trwające projekty