Nasze wsparcie dla CZD w sytuacji koronawirusa

Aleksandra Wysocka  •  08 kwietnia  •  
Wydarzenie

Codziennie przyjmowanych jest do szpitala 20-30 pacjentów, w CZD przebywa ich ok. 200, w tym przeszło 40 na onkologii, prawie 40 na noworodkach, odbywają się też pilne zabiegi.

W tym trudnym czasie pracownicy i pacjenci szczególnie potrzebują wsparcia.

Dlatego ruszyliśmy z projektem telemedycyny (w odmiennym zakresie niż ten, który planowaliśmy wcześniej). Dzięki wsparciu firmy Lenovo udało się zamówić 20 laptopów ze specjalistycznym oprogramowaniem wymaganym do platformy telemedycznej, które od tygodnia są już w Centrum Zdrowia Dziecka i zostaną wykorzystane do natychmiastowego uruchomienia systemu wizyt online dziesiątek dzieci, które nie mają możliwości przybyć na wizyty kontrolne. Dla stałych pacjentów jest to jedyna szansa na kontakt z lekarzami prowadzącymi, co gwarantuje nasz projekt. Laptopy finansowane są dzięki kilku firmom, które zgodziły się w błyskawicznym tempie na udzielenie wsparcia. Platformę dostarcza Telemedi i K.I.D.S. Na początek przeszkoliliśmy 5 lekarzy z dwóch oddziałów: kardiologii i psychiatrii.

Staramy się też wspierać CZD poprzez szybkie, doraźne działania, które przyczynią się do bezpieczeństwa pracowników jak również pacjentów i ich rodziców. W ciągu ostatnich kilku dni udało się zorganizować dostarczenie i sfinansowanie 100 przyłbic oraz 20 osłon do Izby Przyjęć, Punktu Informacyjnego i Rejestracji Centrum Zdrowia Dziecka. Zamówiliśmy już kolejne 100 przyłbic i 500 maseczek, potrzeby rosną z dnia na dzień.