Bajkowe windy prowadzące na Blok Operacyjny już otwarte!

Aleksandra Wysocka  •  
Wydarzenie

18 lutego 2021.r w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” odbyło się uroczyste otwarcie nowej „Strefy Wind”, czyli dwóch dodatkowych wind z klatką schodową przeznaczonych dla personelu i pacjentów jadących na Blok Operacyjny. Specjalnie do tego projektu stworzono grafiki pt.: „Bajkowa Kraina”, które pozwolą pacjentom, na każdym z 11 pięter wkroczyć do innej bajkowej krainy m.in.: na Daleki Wschód, do Meksyku, do Dżungli, na Madagaskar, na Marsa, do Kociego Miasta itp. Nowe kolorowe przestrzenie zostały zaprojektowane tak, by pozwoliły dzieciom zapomnieć o stresie związanym z podróżą na Blok Operacyjny.

Konstrukcja składa się z 13 kondygnacji, w tym 12 pięter użytkowych- to daje 4 522,1 m3 kubatury, 628 m2 powierzchni, 46,73 m wysokości. Projekt ma za zadanie usprawnienie komunikacji, zwiększenie bezpieczeństwa  i komfortu naszych pacjentów, ich rodziców oraz personelu.

Głównym darczyńcą i fundatorem budowy o wartości 6,2 mln zł jest osoba prywatna.

Prace wykończeniowe o wartości 0,7 mln zł wsparli:

- Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka, sponsorując część prac wykończeniowych oraz wykonanie grafik.

- Ceramika Paradyż- producent płytek ceramicznych, podłogowych i ściennych oraz gresu, przekazując 1 330 m2 gresu i mozaiki dedykowanej specjalnie do projektu „Bajkowa Kraina” – indywidualny projekt na każdym piętrze.

- Bryła. Artur Jagodziński - firma budowlana, wykonując chodnik i drogę wokół obiektu o powierzchni 400 m2

- Rockfon- wiodący producent rozwiązań akustycznych na świecie, przekazując 300 m2 sufitów podwieszanych.

- Selena- globalny producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej, przekazując 8 400 kg kleju oraz 72 litry emulsji gruntującej.

Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali pomogła wspierając szpital w pozyskaniu sponsorów prac wykończeniowych.

 Łączna wartość całego projektu wyniosła 8,7 mln zł.